Перейти до вмісту
Головна » Блог » Як з’явилися піжами

Як з’явилися піжами

  • від

Як «одяг для ніг» перетворився на популярне вбрання?

«Піжама» у перекладі з перського – позначає «одяг для ніг», і була легкі, вільні штани, що затягуються на шнурок навколо талії.

До Європи її привезли мандрівники із країн Азії. У європейських країнах піжамою почали називати комплект із сорочки та штанів простого прямого крою. Їх зазвичай шили з натуральних тканин – батиста чи полотна, прикрашали мереживом та вишивкою. Спочатку такий одяг категорично не сподобався любителям визнаних натільних сорочок, але потім вони оцінили зручність нового вбрання.

У популяризації піж як жіночого одягу не обійшлося без революціонерки в моді Коко Шанель. Саме з її подачі піжама стала домашнім одягом для жінок. Коко стала широко використовувати піжамний фасон у поєднанні з різними видами тканини. Але клієнтки не поспішали перевдягатися з сорочок у таке вбрання, що не підходить порядним жінкам.

Вирішальним фактором для перемоги цього виду одягу в жіночій свідомості на той час стали актриси та mass media – кінематограф. Поява зірки світового кіно Клодетт Кольбер у чоловічій піжамі у фільмі «Це трапилося одного разу вночі» (1934 р) справило справжній фурор серед глядачів.

Саме з тих часів жіноча піжама міцно увійшла до гардеробу стильної леді. За минулі десятиліття такий одяг для дому не втратив своєї актуальності, а навпаки став справжньою класикою жіночої моди.